Начало Последни новини Националният агро семинар на НАЗ ще се проведе в курорта Албена

Националният агро семинар на НАЗ ще се проведе в курорта Албена

XI Национален Агро Семинар на Националната асоциация на зърнопроизводителите ще се проведе в к.к Албена, х-л Maritim Paradise Blue. Темата на тазгодишното издание е „Устойчиво зърнопроизводство в условия на променящи се климат и пазари“.

Семинарът ще посрещне двойно повече изложители и над 450 души, ангажирани в земеделския сектор. Форумът ще предостави възможности за срещи и дискусии по актуалните теми в областта на Зърнопроизводството.

Поканени са президентът Румен Радев, министър-председателят акад. Николай Денков, министърът на земеделието и храните Кирил Вътев, изпълнителният директор на Държавен фонд „Земеделие“ Георги Тахов, председателят на комисията по земеделието и храните Десислава Танева и евродепутатът Атидже Алиева-Вели.

Семинарът в първия ден ще бъде открит с лектори: Снежана Благоева и Георги Ралчев от Постоянното представителство на Р България в Брюксел, проф. Валентин Казанджиев от НИМХ и доц. д-р Наталия Петровска и доц. д-р Валентина Вълкова от Института по царевицата – Кнежа.

Генерален спонсор на събитието е Агрополихим. Компанията ще представи първите торове с нисък въглероден отпечатък. В новата „синя“ серия продуктът амониев нитрат е произведен с почти нулеви въглеродни емисии.

Други теми, върху които ще се фокусират Агрополихим, са инхибирания карбамид, течния тор със собствен транспорт и зърнения терминал – по-ниски транспортни разходи и въглеродни емисии при комбинирани доставки.

Тайтън Машинъри ще бъдат спонсор на събитието и ще открият втория семинарен ден с темата „Предизвикателства пред земеделието днес и технологии за устойчивост в променящи се условия на работа“.

През втория ден от семинарната програма лектори ще бъдат компаниите Синджента, НИК, BASF, Corteva, Лебозол, Green Ground, Nuseed, Plant’s Soul Bulgaria, Агримат и UPL.

Васил Василев и Мариян Марков от ТехноЛогика, част от европейския иновационен хъб АгроХъб.БГ, ще разкажат как използването на сателитни данни може да повиши добива и качеството на реколтата и да подпомогне ефективното управление на стопанството.