За 32-ра година Добрички панаир АД ще проведе изложението „Селското стопанство и всичко за него“ от 28 до 31 август в СК “Простор“ в Добрич. Участие са заявили фирми, предлагащи семена, торове и земеделска техника, съобщават организаторите.
Новост тази година е включването на занаятчии и земеделски производители от цялата страна.
В рамките на изложението посетителите ще имат възможност да разгледат изложба на местните занаятчии Марияна Михайлова – везбар, и Георги Ангелов – цървулджия, заедно с внучката им, 5-годишната Радост.
На територията на изложението ще има различни работилнички за деца и родители:
– изготвяне на свещички от восъчни основи
– изработване на мини цървулки
– везба
– модулни оригами
– рисуване върху текстил, дърво и кратунки.
Покана занаятчиите отправят към всички, които имат желание да се включат всеки ден от 10.00 до 18.00 часа.
На 28 август от 10.00 часа., НЧ “Пробуда – 1939г.“ в кв. Рилци е приготвило програма за всички изложители и посетители на панаира. Ще се представят Детски танцов състав-мини “Българилци“с хореограф Камелия Стойкова“, Певческа Група към читалището със съпровод Станислав Стоянов-акордеон и Денислав Василев, Детски танцов състав „Българилци“ с худ.ръководител Камелия Стойкова, „Триото“ Съни, Дени и Гого.
Както всяка година изложението е съпроводено от съпътстваща програма.
„Европа Директно Добрич” кани научни работници, земеделци, агрономи, бизнес средите, и други заинтересовани лица за участие в дискусия „Развитието на селското стопанство, съобразено с опазването на природната среда“.
Дискусията ще се проведе в рамките на 32-то изложение „Селското стопанство и всичко за него”, организирано от Добрички Панаир АД.
Събитието ще се състои на 28 август от 11.30 часа на откритата площ, срещу входа на зала „Добротица“ в СК „Простор“.
Ще бъдат дискутирани следните теми:
– „Земеделски практики от полза за климата и околната среда“ (Татяна Гичева – Европа Директно Добрич)
– „Предизвикателства и тенденции в селекцията при условията на променящ се климат“ (Доцент д-р Галина Михова, Доцент д-р Галин Георгиев – Добруджански земеделски институт Генерал Тошево)
– „Историята на едно малко стопанство в биологичното земеделие“ (Милена Минчева – Калула 84 ЕООД – Генерал Тошево)